26 Mart 2013 Salı

“Melih Bey, Merhaba,"


Melih Bey, Merhaba,

15 Mayıs 2011
İçtenlikle söyleyeyim, yazılarınızı (yalnız kendi oyunlarım için yazılanları değil) çok ciddiye alıyor ve kendi adıma faydalanıyorum. Keşke başkaları da olsa; onlar da eleştirmenliği ciddiye alıp metinleri okusalar, yazar ve yönetmenleri takip etseler, iyi tanısalar, metnin bir sahne eseri haline gelme aşamasını da tüm katmanlarıyla değerlendirebilip yönetmene sonraki çalışması için ışık tutabilseler...“
……………………
Siz ne düşündüğümü, ne yaptığımı, ne demek istediğimi sahne sahne anlamaya çalışan birisiniz. Şifreleri birer birer çözmeye çalışıyorsunuz, buna zaman harcıyorsunuz, ayrıntıları kaçırmıyorsunuz, bu da beni gerçekten etkiliyor.”
………………..
O bilgili dosta yazdığımı biliyorum. Oyunlarım üstüne düşündüğünüz, bana değer verdiğiniz için mutluyum.”

19 Şubat 2011
.........  hemen izlemenizden dolayı teşekkür ederim. Değer verdiğim bir iki (üçüncü yok) eleştirmenden biri olduğunuzdan, bu sefer biraz anlatacağım:”

10 Kasım 2010
Bana ve oyunuma değer verip zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Bilgi ve araştırmaya dayanan, süsten püsten uzak, berrak anlatımınız eleştirmenler arasında ne yazık ki nadir rastlanan bir şey; sizi okumaktan çok mutlu oldum. Görüşlerinizden yararlandığımı bilmenizi isterim.

Saygı ve sevgilerimle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder